עפרה סבלדי ז”ל

נולדה : כ”א תשרי תשי”א   2.10.1950

נפטרה : י”ב אדר תשע”ז   10.3.2017

עפרה נולדה בקיבוץ גבעת ברנר , בת לונדה ומלכיאל ואחות לתלמה , ניצה ויפרח . בינקותה עברה

עם משפחתה לקיבוץ נצר סירני בעקבות התפלגות אידאולוגית של קבוצת חברים . בקיבוץ החדש התחנכה

במסגרות הקיבוץ ובית הספר היסודי ,למעט תקופה בה למדה בקיבוץ רמת רחל שלשם עברה עם משפחתה

שגויסה לסייע שם . את השכלתה התיכונית רכשה בקיבוץ נצר סירני .

את חייה הבוגרים החלה בשנת התנדבות ( שירות) בקיבוץ שדה בוקר . באותה תקופה התברך שדה בוקר בנוכחותו של החבר בן גוריון בקיבוץ. עפרה סיפרה על אירוע בו בישלה צימס לחבר המפורסם . בשרות הצבאי שימשה כמורה לעברית באולפנים לעולים חדשים בגבעת המורה ובמגדל העמק.

עם חזרתה לנצר סירני , מונתה כמורה לעברית בקיבוץ . בתחילת שנת 1971 הגיע פיטר ללימודים באולפן ונוצרה ההיכרות הראשונה עם בן זוגה לחיים . במשך שנים מספר שמרו על קשר מכתבים וביקורים  ובתקופה זו גם למדה עפרה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ורכשה השכלתה האקדמית .בשנת 1979 הגיעה עם פיטר לקיבוץ גזר כמתנדבת ושנה אחר כך נקלטה והתקבלה לחברות .

בגזר עבדה עפרה בצוות הנוי , בצוות המטבח ולתקופה גם לימדה עברית באולפן מקומי . את תחומי העניין שלה וכישוריה ביטאה גם בתחומי עבודה מחוץ לקיבוץ . היא עבדה במדור לידיעת הארץ , למדה ועבדה בגישור מחלוקות והתנדבה בתוכנית ללימודי אנגלית בלוד .

גם תפקידים מגוונים מילאה עפרה בגזר . הייתה מזכירת קיבוץ , עבדה כמרכזת חינוך גיל הרך והחינוך הבלתי פורמלי ותמיד הייתה חברה פעילה בוועדות הקיבוץ . בעבודתה האחרונה ניהלה ומיסדה את ארכיון הקיבוץ לרמה מקצועית מתקדמת . היא המשיכה בעבודה זו גם בתקופת מחלתה עד כי כלו כוחותיה .

אהבתה הגדולה של עפרה הייתה לטבע , צמחים ופרחים . הייתה בעלת ידע רחב על הטבע הארץ ישראלי ואהבה מאוד לטייל בו. גם בשנותיה האחרונות  טיילה בתדירות יומית לתל גזר . בביתה בנתה חממה וגידלה צמחי נוי ומאכל . גדולה מזו הייתה אהבתה לילדיה ונכדיה . עפרה הייתה קשורה מאוד לילדיה וצמיחתם והתפתחותם היו מקור כוח לה ולמשפחה כולה .

עפרה הייתה מאוד מסודרת ומתוכנת באופייה , שמרה תמיד על רגשותיה לעצמה ולא אהבה לחלוק אותם . יחד עם זאת הייתה מעורבת מאוד בפעילות החברתית בקיבוץ והקפידה להשתתף באירועים גם ממיטת חולייה .

מחלתה הסופנית ( ALS ) תקפה אותה כארבע שנים לפני פטירתה . היא עמדה בגבורה בייסוריי הגוף והנפש של המחלה הארורה והייתה מודעת לאשר מצפה לה בסיומה .

עפרה נפטרה בביתה בלווי משפחתה האהובה .

נזכור אותך לנצח נצחים !

התחברות אל האתר